Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

Wiele razy słyszeliśmy ten cytat ale czy bierzemy go sobie do serca?

Mapa marzeń, to świetne narzędzie aby wziąć realizację marzeń w swoje ręce. Sama usłyszałam o takiej metodzie 2 lata temu i po pierwsze zrobienie mapy to super zabawa a po 2 jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że część z zaplanowanych marzeń się spełniła 😊

Podkreślić należy, że marzenie to nie to samo co cel. Cel to marzenie, które jest określone precyzyjnie i określoną datą realizacji. Realizacja celów to inny bardzo obszerny temat. Dziś skupimy się na tym, o czym marzymy, na tym co od zawsze krąży w naszej głowie, ale baliśmy się ten pomysł powiedzieć głośno.

Jak zrobić taką mapę? Jest wiele pomysłów i opisów merytorycznych na rynku. Ja wybrałam pomysł Kariny Sęp. Wg Pani Kariny mapę dzielimy na 9 części, które dla ułatwienia łączymy z 9 kolorami.

Pierwsza część to kolor fioletowy, który został przypisany marzeniom o finansach. Jeśli masz ochotę poprawić swoje finanse, zdobyć niezależność finansową lub po prostu uzyskać dobrostan w tej materii to ten kolor jest idealny. Nie bój się marzyć. Szalej. Nie słuchaj innych a podsłuchaj swojej intuicji i tego co mówi Ci serce. Marzysz, by zostać milionerem w wiek 30 lat, napisz to. Marzysz, aby by dostać spadek po dalekich krewnych, nie krępuj się. Wypuść marzenia do wszechświata a się spełnią.

Kolor czerwony (mój ulubiony kolor) w naszej mapie to Twoja marka osobista – to, to do czego zmierzasz. Wpisz swoje marzenia dotyczące tego co chcesz osiągnąć. W jaki sposób chcesz aby ludzie Cię odbierali. Może pragniesz w końcu zaakceptować siebie? Może chcesz być inspiracją dla innych?

O czymkolwiek marzysz w tym polu, wpisz- jeśli wpiszesz to jest większa szansa, że się spełni.

Każdy z nas marzy o tym, aby kochać i być kochanym, to marzenie to kolor różowy – to trochę jakby na miłość wokół nas, nasze związki, bliskość, a nawet seks patrzyli przez chwilę przez różowe okulary. Zachęcam Was, abyście założyli na chwilę te okulary na nos i wpisali najśmielsze swoje marzenia dotyczące tak ważnej dla nas sfery.

Czy kiedyś zastanawiałaś się skąd jesteś, jakie masz korzenie? Jakie tradycje przekazywane są w Twojej rodzinie z pokolenia na pokolenie? Może chcesz coś przekazać swoim dzieciom? Jeśli podobnie jak ja, marzysz, aby Twoje dzieci miały piękne tradycje w pamięci, aby one, kiedy będą dorosłe mówiły swoim dzieciom: „moja babcia i mama to robiły to ciasto w ten sposób” to zielona części jest właśnie dla tych marzeń. Zieleń odpowiada za wszystkie relacje rodzinne, nie tylko naszej małej komórki rodzinnej, którą tworzymy w tej chwili, ale również relacji z rodzicami, bliskimi ale też samym sobą. Jeśli Twoim marzeniem jest w końcu w 2022 roku zadbać o siebie, zadbanie o swój dobrostan głowy, myśli i masz ochotę zadbać o siebie, to zielone pole będzie zapełnione Twoimi marzeniami.

Kim chcesz być? Jakie masz marzenia dla samej siebie? Szukasz swojego sensu życia i w końcu chciałabyś żyć zgodnie ze swoimi wartościami? Marzenia dotyczące Ciebie samej wpisz w strefie żółtej. Tutaj się nie ograniczaj. To Ty jesteś właścicielem i autorem tej mapy. Jeśli Ty nie będziesz szczęśliwa, nie poznasz siebie, nie zaakceptujesz siebie, nie będziesz umiała podejmować decyzji, które są zgodne z Tobą to czy będziesz mogła podejmować słuszne decyzje? Pamiętaj żółty to kolor -Ja. To kolor dla Ciebie.

Czas na kolor biały. Biały kojarzy się z czymś neutralnym. W mapie marzeń to zupełnie coś innego, to kolor dla kreatywności. To kolor nowych możliwości, rozwoju pasji, nowych pomysłów i każde nawet najbardziej szalone marzenie znajdzie tu miejsce. Kreatywność rządzi się swoimi prawami. Nie ma ograniczeń. Białe marzenia powstają z głębi Twojego serca, to takie, które zawsze ukrywałaś a teraz możesz jej uzewnętrznić.

Jeden z ważniejszych dla mnie kolor to błękitny – kolor nieba. W tworzonej mapie marzeń to kolor, który odpowiada za nasze marzenia dotyczące rozwoju osobistego. Stanu naszej duchowości. Jeśli marzysz o spokoju ducha lub by zacząć przygodę z medytacją, z poznaniem samego siebie i samoświadomości, to tutaj jest miejsce na te marzenia. Być może marzysz by starczało Ci czasu na Twoje cele, na życie rodzinne i jeszcze na aktywność sportową? Marzenia związane z planowaniem są kolorem błękitnym.

Blisko w palecie barw, obok błękitu jest kolor granatowy. Ten kolor w mapie marzeń to marzenia pt. kariera, twoja misja życiowa, twój plan na siebie. Kolor granatowy kojarzy się z profesjonalizmem, być może dlatego w tym miejscu możemy wpisać marzenia, dotyczące tego, gdzie chcielibyśmy się znaleźć za 5, 10 czy 15 lat. Pobudź wyobraźnię i twórz marzenia.

Ostatni kolor to kolor szary. Szarość, to relacje z innymi: m.in. z współpracownikami, z szefami, z ludźmi, których dopiero poznajemy. To spotkania biznesowe. Ale jednocześnie to kolor podróży, poznawania nowych miejsc, nowych smaków. Jeśli przyjaźń jest dla Ciebie ważna to, tu jest miejsce aby wpisać marzenia o częstszych spotkaniach z przyjaciółmi.

Kolory na mapie marzeń są ważne i ułatwiają ich uporządkowanie. Ale najważniejsza w całym tym procesie jest odpowiedź na pytanie: „Jakie są nasze marzenia” i zabawa przy jej tworzeniu. Spełnienie tych wszystkich marzeń nie jest zależne od techniki ich zamanifestowania. Nie jest istotne czy je namalujesz, napiszesz czy wykleisz kawałkami gazet. Ważne, aby pojawiły się w Twojej głowie i sercu.

Przełóż je na coś materialnego i powieś w widocznym miejscu abyś codziennie mogła przypominać sobie i wszechświatowi co jest dla Ciebie ważne.

Moja lista marzeń ma 35 pozycji, zastanawiam się jakiej wielkości kartę bristolu przygotować, żeby wszystkie się zmieściły…

Aneta Pawlarczyk-Świtoń
Baba po 40’, która postanowiła zawalczyć o siebie i inspirować swoim przykładem inne kobiety. Od zawsze rozwój osobisty i dążenie do realizacji własnych celów było dla mnie ważne.
W drodze powrotnej do siebie, przypomniało mi się jak bardzo chcę pomagać innym kobietom. Zrozumiałam jaką mam misję i zrobiłam wszystko by połączyć misję z pasją i własnym biznesem.
Dzięki swojemu uporowi dziś jestem kobietą spełnioną i pełną energii do działania, bo w końcu czuję, że jestem na właściwej ścieżce.
Czas abyś i Ty wykorzystała swoją energię, swoje talenty i mocne strony. Abyś to Ty podobnie jak ja stała się inspiracją dla kolejnych kobiet. Wszystkie odpowiedzi są w nas. Mamy w sobie moc, której nie da się opisać. Daj sobie szansę aby ona wypłynęła a poczujesz się szczęśliwą, spełnioną i nic Cię nie zatrzyma.

Jeśli utknęłaś w miejscu i nie wiesz w którą stronę pójść, to zapraszam na podróż ze mną.